Δεν τα κατάφερε η HC SALAMINA Δεν τα κατάφερε η HC SALAMINA
Δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης η ομάδα του νησιού μας Δεν τα κατάφερε η HC SALAMINA

Δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης η ομάδα του νησιού μας στην Φιλαδέλφεια αφού ηττήθηκε από τον τοπικό Ιωνικό Δυναμικά ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να έχουν μπει δυνατά και με τους φιλοξενούμενες να προηγούνται με 8-5 στο δεκάλεπτο σε ένα ματς με πολύ γρήγορο ρυθμό. Ο Ιωνικός έδειξε να συγκεντρώνεται και άρχισε να μαζεύει τη διαφορά, καταφέρνοντας στο 20’ να είναι μπροστά με 1 γκολ (11-10). Ο ρυθμός έπεσε κατακόρυφα για 5 λεπτά (12-10 στο 25) με το πρώτο μέρος να βλέπει και πάλι δράση προς το τέλος του για το 16-14 υπέρ της ομάδας της Νέας Φιλαδέλφειας.Στο β΄ μέρος η Σαλαμίνα μπόρεσε να είναι ανταγωνιστική μόνο μέχρι το 40ο λεπτό περίπου. Είναι χαρακτηριστικό ότι στο 45ο λεπτό το σκορ ήταν 25-21 υπέρ του Ιωνικού με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να βρουν ξανά γκολ στο 58’! Η ομάδα της Ν. Φιλαδέλφειας βρήκε εύκολα τα γκολ που δεν έβαλε στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης φτάνοντας άνετα στο τελικό 35-24, Ο προπονητής της Σαλαμίνας, Μπάμπης Αλαΐσκας, δήλωσε στην κάμερα του Ιωνικού: «Καλό παιχνίδι, δυνατό. Κρατάμε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο δεν μπορέσαμε να ανταπεξέλθουμε. Ήμασταν λίγοι, κουραστήκαμε. Δίκαια κέρδισε ο Ιωνικός, το σκορ τα μαρτυρά όλα. Καλή συνέχεια στο δύσκολο πρωτάθλημα».Τα πεντάλεπτα: 3-4, 5-8, 8-9, 11-10, 12-10, 16-14 (Ημχ) 19-16, 22-19, 25-21, 28-22, 31-22, 35-24Ιωνικός (Παπακώστας): Τσακνής, Παπανικολάου 1, Σαμαράς, Αϊβαλιώτης 11, Αργυράκης 1, Μπραουδάκης, Συγγάρης, Αποστολίδης, Βασιλείου-Τσάφος 2, Τσακούλης, Σιατράς, Μπούτος 1, Καραμασιώτης 4, Μαντζόπουλος 7, Λιόλιος 1, Γιόσμου 7Σαλαμίνα (Αλαΐσκας): Μανούσος, Μπακαούκας Γ., Μπακαούκας Χ. 9, Πετράκος 3 , Μπούζοςμ Τσαρπάλης, Κόρρος, Χιώτης, Χρηματόπουλος, Τρούλος 4, Τσομπανίδης, Βασιλόπουλος, Δίπλαρος 5, Γεωργακόπουλος 3Διαιητητές: Σκλαβενίτης-Τόλιος Δίλεπτα: 5/4 Πέναλτι: 5/5, 3/4

Πηγή: e-handball.gr

error: Content is protected !!