Το πάλεψε με τον πρωταθλητή και έχασε στις λεπτομέρειες η Σαλαμίνα Το πάλεψε με τον πρωταθλητή και έχασε στις λεπτομέρειες η Σαλαμίνα
Ο Δούκας επέκτεινε το αήττητό του στο φετινό πρωτάθλημα της Stoiximan Futsal Super League και είναι στην κορυφή του πίνακα με 43 βαθμούς έπειτα... Το πάλεψε με τον πρωταθλητή και έχασε στις λεπτομέρειες η Σαλαμίνα

Ο Δούκας επέκτεινε το αήττητό του στο φετινό πρωτάθλημα της Stoiximan Futsal Super League και είναι στην κορυφή του πίνακα με 43 βαθμούς έπειτα από 17 αγωνιστικές. Οι μπλε επιβλήθηκαν 6-5 της Σαλαμίνας στο κλειστό “Νίκος Γραμματικός” σ’ ένα επεισοδιακό παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να μένουν στους 27 βαθμούς, δείχνοντας όμως το ανταγωνιστικό τους πρόσωπο σ’ ακόμη ένα ματς φέτος.

Το παιχνίδι είχε ανατροπές και εντάσεις, με την ομάδα του Γιάννη Μοστριού να προηγείται 2-0 και τους νησιώτες να ισοφαρίζουν 2-2, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος, οι περσινοί πρωταθλητές πήραν εκ νέου το προβάδισμα, οι παίκτες του Διονύση Νικολακόπουλου έφεραν τούμπα το παιχνίδι για το 4-3, με τον Δούκα όμως να σημειώνει τρία αναπάντητα γκολ για το 6-4. Στα 20 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, η Σαλαμίνα μείωσε στο ένα γκολ διαφορά με δεκάμετρο και το 6-5 έμεινε ως το τέλος.

Αποβλήθηκε ο Χατζηφωτίου σε ένταση που δημιουργήθηκε στο φάουλ του Φλώρου που οδήγησε στο δεκάμετρο. Οι Καρύδας (2), Τσίνας, Σείτι, Μπιέλ και Φλώρος πέτυχαν τα γκολ του Δούκα, με αυτό του Μπιέλ να είναι χάρμα ιδέσθαι. Οι Θανασάι, Τάνκα (2), Χατζηφωτίου και Πασσαλής έβαλαν τα γκολ των γηπεδούχων

error: Content is protected !!