![Κλέβουν τις ταΐστρες των αδέσποτων](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2021/04/pouring-pet-food-into-bowl_53876-31324-626x350.jpg)
![Κλέβουν τις ταΐστρες των αδέσποτων](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2021/04/pouring-pet-food-into-bowl_53876-31324-626x350.jpg)
Κλέβουν τις ταΐστρες των αδέσποτων
ΕΙΔΗΣΕΙΣΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ, ΤΑ ΖΩΑΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ 13 Απριλίου 2021 fonisalaminas
![Κλέβουν τις ταΐστρες των αδέσποτων](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2021/04/pouring-pet-food-into-bowl_53876-31324-626x300.jpg)
![](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2021/04/172930179_314563283351112_7467594828829360714_n.jpg)
Δυστυχώς το πρόβλημα της κλοπής ταϊστρών στο νησί συνεχίζεται. Ίσως η ανάγκη για ταΐστρα μέσα σε κάποιο σπίτι, πιθανόν για δεσποζόμενο ζώο, ήταν μεγαλύτερη απ’ ότι η σίτιση των αδέσποτων στον δρόμο. Σήμερα κλάπηκε ακόμη μία ταΐστρα την οποία αφού την έκλεψαν μαζί με την αλυσίδα τουλάχιστον άφησαν την ποτίστρα. Να σημειωθεί ότι είναι η 6η κατά σειρά ταΐστρα που κλέβεται μέσα σε λίγους μήνες. Το Τμήμα Διαχείρισης Αδέσποτων Ζώων Συντροφιάς Δήμου Σαλαμίνας ευτυχώς δεν απογοητεύεται και συνεχίζει με τους ίδιους ρυθμούς και η κλεμμένη ταΐστρα θα αντικατασταθεί άμεσα αλλά και σύμφωνα με δηλώσεις του Νίκου Αρσένη θα μπουν πολλές περισσότερες.