Ευρωπαϊκό Υγρού Στίβου-Κολύμβηση: Χάλκινο μετάλλιο ο Χρήστου στα 100μ. ύπτιο Ευρωπαϊκό Υγρού Στίβου-Κολύμβηση: Χάλκινο μετάλλιο ο Χρήστου στα 100μ. ύπτιο
Το χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο κατέκτησε για τρίτη συνεχόμενη φορά σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης ο Απόστολος Χρήστου. Ο Έλληνας πρωταθλητής κατέλαβε την τρίτη... Ευρωπαϊκό Υγρού Στίβου-Κολύμβηση: Χάλκινο μετάλλιο ο Χρήστου στα 100μ. ύπτιο

Το χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο κατέκτησε για τρίτη συνεχόμενη φορά σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης ο Απόστολος Χρήστου.

Ο Έλληνας πρωταθλητής κατέλαβε την τρίτη θέση στον τελικό της Βουδαπέστης με χρόνο 52.97, μαζί με τον Γάλλο Γιοάν Εντόι Μπρουάρ. Νικητής αναδείχθηκε ο Ρουμάνος Ρόμπερτ-Αντρέι Γκλίντα με 52.88, με δεύτερο τον Ισπανό Ούγκο Γκονζάλεθ με 52.90

error: Content is protected !!