![Συνάντηση με τον Υφυπουργό Υποδομών κ. Γιώργο Καραγιάννη είχε χθες 18 Οκτωβρίου ο Δήμαρχος Σαλαμίνας κ. Γιώργος Παναγόπουλος παρουσία του Βουλευτή ΝΔ Β’ Πειραιά κ. Δημήτρη Μαρκόπουλου](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2021/10/image_2021-10-19_10-27-05-843-970x350.jpg)
![Συνάντηση με τον Υφυπουργό Υποδομών κ. Γιώργο Καραγιάννη είχε χθες 18 Οκτωβρίου ο Δήμαρχος Σαλαμίνας κ. Γιώργος Παναγόπουλος παρουσία του Βουλευτή ΝΔ Β’ Πειραιά κ. Δημήτρη Μαρκόπουλου](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2021/10/image_2021-10-19_10-27-05-843-750x350.jpg)
Συνάντηση με τον Υφυπουργό Υποδομών κ. Γιώργο Καραγιάννη είχε χθες 18 Οκτωβρίου ο Δήμαρχος Σαλαμίνας κ. Γιώργος Παναγόπουλος παρουσία του Βουλευτή ΝΔ Β’ Πειραιά κ. Δημήτρη Μαρκόπουλου
ΔΗΜΟΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣΕΙΔΗΣΕΙΣΕΛΛΑΔΑ 19 Οκτωβρίου 2021 fonisalaminas
![Συνάντηση με τον Υφυπουργό Υποδομών κ. Γιώργο Καραγιάννη είχε χθες 18 Οκτωβρίου ο Δήμαρχος Σαλαμίνας κ. Γιώργος Παναγόπουλος παρουσία του Βουλευτή ΝΔ Β’ Πειραιά κ. Δημήτρη Μαρκόπουλου](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2021/10/image_2021-10-19_10-27-05-843-640x300.jpg)
Σαλαμίνα, 19.10.2021
Συνάντηση με τον Υφυπουργό Υποδομών κ. Γιώργο Καραγιάννη είχε χθες 18 Οκτωβρίου ο Δήμαρχος Σαλαμίνας κ. Γιώργος Παναγόπουλος παρουσία του Βουλευτή ΝΔ Β’ Πειραιά κ. Δημήτρη Μαρκόπουλου.
Αντικείμενο της συζήτησης ήταν το έργο της υποθαλάσσιας ζεύξης της Σαλαμίνας.
![](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2021/10/image_2021-10-19_10-27-05-843-1024x775.jpg)
Ο Δήμαρχος Σαλαμίνας κατέθεσε στον κ. Υπουργό τις θέσεις του Δήμου, όπως έχουν αποτυπωθεί στις ομόφωνες αποφάσεις του Δημοτικού Συμβουλίου.
Ο Γιώργος Παναγόπουλος δήλωσε: «Ο διάλογος, που πραγματοποιήθηκε σε πολύ θετικό κλίμα, θα συνεχιστεί και θα κάνουμε ό,τι χρειαστεί, ώστε οι όποιες εξελίξεις να είναι προς ουσιαστικό όφελος του νησιού μας».
Εκ του Γραφείου Τύπου