![Ο Δήμαρχος Σαλαμίνας Γιώργος Παναγόπουλος στον Υπουργό Προστασίας του Πολίτη κ. Παναγιώτη Θεοδωρικάκο](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2022/02/panag_thodorik_-970x350.jpg)
![Ο Δήμαρχος Σαλαμίνας Γιώργος Παναγόπουλος στον Υπουργό Προστασίας του Πολίτη κ. Παναγιώτη Θεοδωρικάκο](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2022/02/panag_thodorik_-750x350.jpg)
Ο Δήμαρχος Σαλαμίνας Γιώργος Παναγόπουλος στον Υπουργό Προστασίας του Πολίτη κ. Παναγιώτη Θεοδωρικάκο
ΔΗΜΟΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣΕΙΔΗΣΕΙΣΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ 4 Φεβρουαρίου 2022 fonisalaminas
![Ο Δήμαρχος Σαλαμίνας Γιώργος Παναγόπουλος στον Υπουργό Προστασίας του Πολίτη κ. Παναγιώτη Θεοδωρικάκο](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2022/02/panag_thodorik_-640x300.jpg)
Την Πέμπτη 3 Φεβρουαρίου 2022, ο Δήμαρχος Σαλαμίνας Γιώργος
Παναγόπουλος είχε την χαρά να επισκεφθεί τον Υπουργό Προστασίας του Πολίτη κ. Παναγιώτη Θεοδωρικάκο.
Ο κ. Θεοδωρικάκος τόνισε ότι το υπουργείο Προστασίας του Πολίτη και η Ελληνική Αστυνομία έχουν στενή συνεργασία με τους Δήμους και στο πλαίσιο αυτό συζητήθηκε το ζήτημα της αστυνόμευσης στην Σαλαμίνα με πρωτοβουλία του Δημάρχου.
Ο Υπουργός δεσμεύτηκε ότι θα γίνουν οι κατάλληλες ενέργειες για την καλύτερη αστυνόμευση στο νησί. Με την στήριξη του κου. Θεοδωρικάκου άμεσα τα αποτελέσματα στο θέμα αυτό θα είναι ορατά.
Ο δήμαρχος δήλωσε “Στην Σαλαμίνα η επόμενη ημέρα σχεδιάζεται. Λειτουργούμε με πρόγραμμα και είναι στοχευμένο προς την καλύτερη καθημερινότητα μας. Συνεχίζουμε!”