![Θανάσης Αλαΐσκας: Η αναβάθμιση του γηπέδου Αμπελακίων συνεχίζεται λύνοντας προβλήματα λειτουργίας.](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2022/02/αμπελ1-2-960x350.jpg)
![Θανάσης Αλαΐσκας: Η αναβάθμιση του γηπέδου Αμπελακίων συνεχίζεται λύνοντας προβλήματα λειτουργίας.](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2022/02/αμπελ1-2-750x350.jpg)
Θανάσης Αλαΐσκας: Η αναβάθμιση του γηπέδου Αμπελακίων συνεχίζεται λύνοντας προβλήματα λειτουργίας.
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΔΗΜΟΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣΕΙΔΗΣΕΙΣΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ 12 Φεβρουαρίου 2022 fonisalaminas
![Θανάσης Αλαΐσκας: Η αναβάθμιση του γηπέδου Αμπελακίων συνεχίζεται λύνοντας προβλήματα λειτουργίας.](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2022/02/αμπελ1-2-640x300.jpg)
Παραλάβαμε ένα φρέσκοανακαινισμένο γήπεδο αλλά δεν σταθήκαμε εκεί .
Ύστερα απ’ την αντικατάσταση όλων των pillars και της καλωδίωσης που ξεκίνησαμε το πρώτο έτος θητείας μας , αντικαταστήσαμε όλους τους προβολείς που εκτός απ’ το να καταναλώνουν χιλιάδες watt και να καίγονται καθημερινά δεν πρόσφεραν τίποτα άλλο .
Σήμερα το γήπεδο διαθέτει ότι πιο εξελιγμένο υπάρχει με ελάχιστη κατανάλωση και μέγιστη απόδοση !
Τοποθετήσαμε ένα air condition στα αποδυτήρια των γηπεδούχων και άλλο ένα στα γραφεία των Σαλαμινομάχων.
Τοποθετήσαμε άλλους 2 ηλιακούς θερμοσίφωνες για να καλύψουν τις τεράστιες ανάγκες .
Προμηθεύτηκαμε ένα isobox για χρήση 3ου αποδυτήριου
![](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2022/02/αμπελ3-1-1024x1024.jpg)
Προμηθεύτηκαμε έναν ψύκτη απαλλάσσοντας τις ομάδες απ’ το κόστος αγοράς εμφιαλωμένων νερών κάθε μήνα .
Προμηθεύτηκαμε έναν απινιδωτη τελευταίας γενιάς πλήρως αυτόματο . Δεν σταθήκαμε εκεί , σε συνεργασία με το παράρτημα Ερυθρού Σταυρού Σαλαμίνας εκπαίδευσαμε εκπροσώπους ομάδων εντελώς Δωρεάν με αποτέλεσμα την πιστοποίηση τους .
Με την ευκαιρία αυτή θέλω να ευχαριστήσω άλλη μια φορά δημόσια τον εκπληκτικό συνεργάτη μου Χρήστο Μαμμή που σχεδόν δύο χρόνια έχει κάνει το γήπεδο δεύτερο του σπίτι .
![](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2022/02/αμπε2.jpg)
Εξαιτίας όλων των παραπάνω είμαστε υπερήφανοι που έχουμε αυτό το στολίδι στο νησί μας και παίρνουμε κάθε εβδομάδα τα εύσημα από τις φιλοξενούμενες ομάδες .