![Βάσω Μπόγρη: Δυστυχώς για πολλοστή φορά χρησιμοποιείται ένας σύλλογος για μικροπολιτικές σκοπιμότητες.](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2023/02/βασω1-640x350.jpg)
![Βάσω Μπόγρη: Δυστυχώς για πολλοστή φορά χρησιμοποιείται ένας σύλλογος για μικροπολιτικές σκοπιμότητες.](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2023/02/βασω1-640x350.jpg)
Βάσω Μπόγρη: Δυστυχώς για πολλοστή φορά χρησιμοποιείται ένας σύλλογος για μικροπολιτικές σκοπιμότητες.
ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣΕΙΔΗΣΕΙΣη ΣΑΛΑΜΙΝΑ μας με δύναμη και όραμαΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ 31 Ιουλίου 2023 fonisalaminas
![Βάσω Μπόγρη: Δυστυχώς για πολλοστή φορά χρησιμοποιείται ένας σύλλογος για μικροπολιτικές σκοπιμότητες.](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2023/02/βασω1-640x500.jpg)
Δυστυχώς για πολλοστή φορά χρησιμοποιείται ένας σύλλογος για μικροπολιτικές σκοπιμότητες.
Είναι λυπηρό η νυν πρόεδρος και υποψήφια με τον συνδυασμό του κ.Παναγόπουλου και ο πρώην Πρόεδρος να εργαλειοποιούν τον Σύλλογο Γονέων και Φίλων ΑμεΑ Σαλαμίνας για σκοπιμότητες που αντιβαίνουν στους σκοπούς του.
Εάν τους ενδιαφέρει η συμμετοχή στα κοινά, θα περίμενε κανείς την παραίτηση τους από το Σύλλογο ή τουλάχιστον να τον αφήσουν έξω από την προπαγάνδα του κ.Παναγόπουλου.
Από τους πάνω από εκατό φορείς που επιχορηγεί η Περιφέρεια και από τις δομές που χρηματοδοτεί το ΠΕΠ Αττικής, είναι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ φορέας που δεν αναγνωρίζει το ρόλο της Περιφέρειας στην χρηματοδότηση που λαμβάνουν.
Από την μια θεωρούν ότι τα χρήματα δεν τα δίνει ή Περιφέρεια Αττικής και από την άλλη βγαίνουν, κατευθυνόμενοι, να μου ασκήσουν για το ίδιο θέμα κριτική.
Παρότι έχει απαντήσει στις ανακρίβειές τους τόσο η Περιφέρεια Αττικής όσο και ο ίδιος ο Περιφερειάρχης, επανέρχονται πάλι και πάλι .
Σε τί εξυπηρετεί τον σύλλογο και τα μέλη του η τακτική αυτή ;;
Να είστε σίγουροι ότι θα απαντήσουμε για τους λόγους της απαράδεκτης και πρωτοφανούς στάσης τους.
![](https://portal.fonisalaminas.gr/wp-content/uploads/2023/07/baso-1.jpg)